Zegary ścienne w eleganckich i designerskich modelach

zegary

Zegary ścienne pełnią funkcję użytkową oraz dekoracyjną. Stanowią one obowiązkowe must have nowoczesnych domów i mieszkań. Występują w różnych formach i rozmiarach, mogą przypominać z kształtu koło, kwadrat czy też inny, abstrakcyjny kształt. Wyposażone są w charakterystyczną tarczę, która posiada wskazówki analogowe oraz rzymskie. Niektóre modele posiadają oznaczone wskazówkami pole, tylko co trzecią pozycję. Wygląda to bardzo ekstrawagancko i designersko. Jeszcze inne, na tarczy mogą nie posiadać żadnych oznaczeń.

Nowoczesne zegary z cyframi analogowymi oraz rzymskimi

Wśród akcesoriów ściennych można wyróżnić również te, które posiadają dekorację przedstawiającą krajobraz, naturę czy też zwierzęta. Takie nowoczesne zegary mogą posiadać jednocześnie wskazówki, które będą informować o danej godzinie. Projektowane są one z najwyższej jakości komponentów, reprezentują eleganckie wykonanie. W procesie produkcji stosowane jest często szkło, drewno, metal oraz tworzywo sztuczne.

Zegary na ścianę w stylu rustykalnym oraz industrialnym

Zegary ścienne w obecnych trendach dekoracyjnych, projektowane są pod kątem rustykalnego i industrialnego stylu. Łączą one w sobie cechy prostoty oraz minimalizmu. Występują w klasycznej, czarnej oraz białej kolorystyce. Mogą być produkowane również w nieco odważniejszych barwach, na przykład w fiolecie, czerwieni czy też złocie. Dzięki temu możne je dopasować kolorystycznie do ścian danego pokoju. Większość uniwersalnych zegarów ściennych:

  • pasuje do stylowych kuchni, jadalni i salonów,
  • wyposażonych jest w stylowy cyferblat,
  • jest zasilanych akumulatorowo,
  • zawiera duże cyfry rzymskie bądź analogowe.
zegary

Akcesoria ścienne w stylu antyków

Wiele akcesoriów ściennych produkowanych jest z materiałów, które imitują antyki. Wyróżnia je styl retro, na pewno przypadną do gustu osobom, które dobrze czują się w klimatach z dawnych lat. Stanowią one podstawowy element każdego salonu, sypialni jak i również profesjonalnego biura. Ozdobne mechanizmy na pewno wpłyną pozytywnie na stylistykę każdego wnętrza. Takie nowoczesne ozdoby mogą również nawiązywać do stylu vintage. Na uwagę zasługuje również cyferblat, który może imitować deski drewna. Z pewnością zegar w takim stylu dobrze będzie komponował się z drewnianymi meblami oraz tymi, które są zaprojektowane z płyt MDF.