Wybieramy meble do pokoju dziecka

meble dziecięce

Pokój dziecięcy urządza się nieco inaczej niż sypialnię dla dorosłych, pamiętając o potrzebach i preferencjach użytkownika. Wraz z wiekiem rosną wymagania co do aranżacji wnętrz, co wynika z rozwoju pociechy i jej nowych zainteresowań. Niezbędnym elementem wyposażenia są meble dziecięce, które muszą być funkcjonalne, ergonomiczne, estetyczne i bezpieczne. Każdy chce się dobrze czuć w swoich czterech kątach, a za pomocą umiejętnego umeblowania możliwe staje się zapewnienie podopiecznemu komfortu. Inaczej będzie jednak wyglądać wystój pokoju przedszkolaka niż nastolatka.

Jak zaaranżować pokój dziecięcy?

Dużo łatwiej jest urządzić pokój niemowlęcia, które ma minimalne wymagania, a większość swojego czasu tak naprawdę spędza na spaniu i jedzeniu. Potrzeby rosną wraz z upływem czasu, gdy pociecha wyrasta już z pieluch i przychodzi czas na rozpoczęcie swojej przygody z edukacją. Pójście do szkoły wiąże się z nowymi obowiązkami. Podopieczny nie ma już tak dużo wolnego czasu jak dawniej, musi przeznaczyć jego część na naukę. Zaczyna spędzać go coraz więcej przy stoliku czy biurku. Potrzebne będą wobec tego odpowiednie meble dziecięce takie jak stolik, biurko i krzesło. Ważne jest to, aby wybierać je pod kątem potrzeb i preferencji swoich dzieci, dobrać do wzrostu. Najlepszym wyborem będzie biurko z możliwością ustawienia optymalnej wysokości blatu oraz ergonomiczne krzesło z regulowanym siedziskiem i oparciem.

meble dziecięce

W pokoju dziecięcym nie może zabraknąć mebli służących do przechowywania. Mile widziane będzie jak najwięcej szuflad, schowków, pudel, przeróżnych zakamarków. Istotną kwestią jest to, aby wysokość mebli pozwalała dziecku na kamforowe i bezpieczne korzystanie z nich. Nie mogą być wobec tego za wysokie, ale łatwo dostępne. Zaleca się wybierać meble dziecięce z systemem samozamykających się drzwiczek, aby nie doszło do bolesnego przycięcia palców ani wylewającej się zawartości na zewnątrz. Meble nie powinny mieć żadnych ostrych krawędzi ani rogów. Świetnie sprawdzają się modułowe z pudłami, które w każdej chwili można rozbudować o kolejne elementy, jeśli zajdzie taka potrzeba. Dużą uwagę trzeba zwrócić na dobranie odpowiedniego łóżka do spania i materaca, bo sen jest kluczowy do prawidłowego funkcjonowania. Zaleca się wybierać wyłącznie te atestowane, w pełni bezpieczne dla dzieci. Istotna jest jakość wykończenia i użytych materiałów. Przy większym metrażu można od razu zdecydować się na klasyczne łóżko, zamiast kupować model typowo dziecięcy. Już teraz sprawdź https://www.sfmeble.pl/c/meble-dla-dzieci.