W poszukiwaniu idealnej sofy

sofy

W salonie nie może zabraknąć wygodnych mebli wypoczynkowych, a jednym z często wybieranych elementów wyposażenia jest sofa. Mogłoby się wydawać, że znalezienie tej idealnej będzie czymś banalnie prostym ze względu na bogactwo i różnorodność asortymentu, ale w praktyce bywa z tym bardzo różnie. Trudno zdecydować się na konkretny model, gdy każdy zdaje się być lepszy od poprzedniego. Najważniejsze będzie to, aby wybrać mebel dopasowany do swoich potrzeb, preferencji i możliwości powierzchniowych wnętrza, w którym mają się znaleźć.

Co należy mieć na uwadze, wybierając sofę do salonu?

Sofy to świetny wybór do salonu i to niezależnie od tego, w jakim stylu został on urządzony. Wybór tych mebli jest tak ogromny, że można z łatwością dopasować je do każdej stylistyki wnętrza. Idealnie sprawdzają się podczas czytania książki, wieczornego relaksu przed telewizorem, spożywania posiłków, spędzania wspólnego czasu z rodziną. W przypadku sof można mówić o funkcjonalności, uniwersalności ponadczasowości. Mogą one służyć też jako wygodne miejsce do spania, szczególnie podczas niezapowiedzianej wizyty gości, którzy będą chcieli przenocować. Warto wobec tego zainwestować w sofę rozkładaną. Klasyczna sofa nie ma możliwości rozłożenia, ale można liczyć na wysokie oparcie, wygodne podłokietniki, niskie siedzisko.

sofy

To również ma znaczenie przy wyborze sofy do pokoju dziennego
Na wygodę sofy wpływa to, w jakie została wyposażona wypełnienie. Mogą to być sprężyny faliste lub bonellowe, pianki poliuretanowe lub wysokoelastyczne. Warto poszukać modelu z miękkim i sprężystym siedziskiem, zapewniającym optymalne podparcie plecom, równomiernie rozkładającym ciężar ciała. Walory estetyczne sofy także duże znaczenie, wpływają w dużym stopniu na aranżację wnętrza. Obecnie można liczyć na bogatą gamę kolorystyczną, co pozwala dopasować mebel do każdego wystroju i preferencji użytkowników. Do pomieszczenia w stylu skandynawskim najlepiej nadają się sofy w neutralnych, jasnych kolorach, czyli beżowe, szare, białe. Do salonu w wydaniu glamour warto postawić na sofę o bogatym pikowaniu, na ozdobnych nóżkach, tapicerowaną eleganckim atłasem lub welurem. We wnętrzach nowoczesnych najlepiej sprawdza się minimalizm, prostota. Istotne będzie to, aby materiał był trwały, dobrej jakości, łatwy do otrzymania w czystości, nie mechacił się ani nie miał tendencji do blaknięcia pod wpływem promieniowania słonecznego.