Szafka pod telewizor – niezbędny mebel w każdym domu

szafka pod telewizor

Estetyka i funkcjonalność to obecnie dwa elementy, na które zwraca się uwagę podejmując decyzję o zakupie mebli do salonu. Dotyczy to również szafki pod telewizor. Jeżeli domownicy chętnie korzystają z kina domowego czy konsoli do gier, to szafka pod telewizor zajmie z pewnością jedno z centralnych miejsc w salonie. Wybór szafek jest dość spory i by wybrać odpowiednią warto skupić się na kilku kwestiach.

Małe i duże pomieszczenie

Na początek należy określić, gdzie stanie szafka rtv i co, poza telewizorem, może pomieścić. Z pewnością sprzęt elektroniczny, a także płyty, może jakieś książki lub kilka drobiazgów, które dodatkowo ozdobią pokój. Prócz półek i szuflad szafka rtv powinna mieć specjalne wycięcia z tyłu na ukrycie kabli, co dodatkowo pozwoli wentylować sprzęt elektroniczny, by nie uległ przegrzaniu.

szafka pod telewizor

W małym salonie lub pokoju szafka pod telewizor, najlepiej wisząca, musi swoimi rozmiarami wkomponować się w konkretną przestrzeń. Najczęściej dopasowana jest do meblościanki, co jest dość praktyczne i estetyczne. Należy pamiętać, że kolorystyka szafki rtv w małym pomieszczeniu powinna być jasna, najlepiej w bieli, pastelach lub delikatnych brązach, co optycznie powiększy i rozjaśni otoczenie.
Na dużej powierzchni wymiary szafki rtv są właściwie dowolne. Ważna jest tylko jej wysokość, maksymalnie do 60 cm, by nie trzeba było podnosić zbyt wysoko głowy. Istotna jest również jej szerokość. Powinna być szersza od przekątnej ekranu telewizora o 5 do 10 cm. Kolorystyka i styl dowolny.

Klasyka i nowoczesność

Kupując lub wymieniając szafkę rtv należy dopasować ją do stylu salonu.
W stylu klasycznym idealnie sprawdza się szafka rtv na nóżkach lub komoda, dobrana oczywiście do rozmiaru wnętrza. Kształt nóżek jest dowolny od masywnych po dość finezyjne. Popularne kolory dla szafek rtv w tym stylu to dąb sonoma lub dąb klasyczny, także śliwa. Materiał, z którego są wykonane to najczęściej drewno.
Z kolei w nowoczesnych salonach dominują szafki rtv wiszące, choć nie zawsze, bo drobne nóżki też wyglądają dobrze. Szafki mają proste formy, jeden lub dwa kolory, często są z połyskiem. Do takich wnętrz z pewnością nie pasują meblościanki. Nowoczesny styl wiąże się z ograniczeniem i prostotą mebli. W takim salonie szafka pod telewizor pełni dość istotną rolę i dlatego ważne jest, by była estetyczna, funkcjonalna i wykonana z solidnych materiałów.