Stół wigilijny w różnych odsłonach

ozdoby świąteczne na wigilijny stół

To czego nie może zabraknąć w przypadku świat bożonarodzeniowych, to z pewnością ozdób świątecznych na wigilijnym stole. Wspólne biesiadowanie w gronie rodzinnym jest punktem kulminacyjnym, wieloletnią tradycją. Warto wobec tego zadbać nie tylko o pyszne dania, ale też ładnie udekorowany stół, który dopełni całość i wprowadzi nastrojowy klimat do wnętrza. Pojawia się tylko pytanie, po jakie ozdoby sięgnąć, aby uzyskać pożądane efekty? Na szczęście na ubogi wybór nie można narzekać i każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego, co wpisze się w gusta domowników.

Najlepsze ozdoby świąteczne na wigilijny stół, czyli jakie?

Najważniejszym punktem w całym domu jest oczywiście stół przyozdobiony na bogato. Święta bożonarodzeniowe to czas na sięgnięcie po szereg ozdób, za pomocą których we wnętrzach zawita nastrojowy klimat. Warto wyposażyć się w nie już z dużym wyprzedzeniem, bo same święta szybko przemijają, ale pięknie przyozdobionym domem można cieszyć się zdecydowanie dłużej. W przypadku stołu świątecznego w stylu skandynawskim liczy się prostota, ale jednocześnie efektowność. Nie należy przesadzać z ilością drobiazgów, skupiając się na tym, aby miały one wyraziste kolory. Styl scandi to przede wszystkim biele, szarości i subtelne pastele. Niepotrzebny będzie obrus, ale wyeksponowanie piękna drewnianego blatu. Do tego warto dodać naturalne ozdoby świąteczne na stół takie jak szyszki, gałązki, orzechy – z wszystkiego można wyczarować różne stroiki i dekoracje.

ozdoby świąteczne na wigilijny stół

Jako że święta kojarzą się z bielą, warto sięgnąć po dodatki w tym kolorze. Cała aranżacja wigilijnego stołu może być skupiona na bieli, różnych jej odcieniach. Nie każdy lubi przecież intensywne kolory i pstrokatość. Godne polecenia będą śnieżnobiały obrus, porcelanowa zastawa stołowa, utrzymane w białej stylistyce figurki, świece, latarenki, wazony. Miłym urozmaiceniem może być zielony wieniec na stole lub jakieś pojedyncze ozdoby w kolorze czerwonym. Z kolei miłośnikom elegancji i wytworności można polecić przystrojenie świątecznego stołu w stylu glamour. Prym wieść powinny dodatki w kolorze srebrnym i złotym na białym tle. Do tego warto dołożyć też dekoracje w odcieniach pastelowych. Dla wzmocnienia efektu przydadzą się ciemniejsze akcenty, czyli w kolorze czarnym i granatowym. W stylu glamour liczy się połyskiwanie, powściągliwa gama kolorystyczna. Można też wybrać inne style – świetnie sprawdzi się świąteczny stół w romantycznym wydaniu, w wersji vintage lub w rustykalnej odsłonie.