Sposób na pełną sypialnię? Dobrej jakości szafka nocna!

Szafka nocna to jeden z tych mebli, których nie może zabraknąć w sypialni. Jest ona nie tylko małym przedmiotem o ogromnych możliwościach aranżacyjnych i świetnej estetyce (którą wybiera kupujący lub kupująca), to także funkcjonalny mebel, który w sypialni pełni wiele funkcji i odgrywa wiele ról. Jak dobrać odpowiednią dla siebie? Odpowiedź znajduje się w poniższym artykule!

Szafka nocna: miejsce na telefon, okulary, książkę, lampkę…

Nie da się ukryć, że szafka nocna w sypialni to prawdziwe dobrodziejstwo. Dzięki niej:

  • zgasimy światło, nie wychodząc z łóżka;
  • odstawimy książkę, kiedy skończymy ją czytać przed snem;
  • znajdziemy miejsce na okulary (jeśli je nosimy).

Poza tym odstawimy na niej szklankę z wodą i kilka innych niezbędnych przedmiotów, które mogą nam być potrzebne przed snem, kiedy wybudzimy się ze snu w środku nocy (szklanka z wodą, stopery, zegarek, telefon) lub o poranku.

Szafka nocna także jako mebel dekoracyjny

Z szafki nocnej można korzystać na wiele sposobów, ale zapewnia ona także odpowiednie efekty estetyczne. Wystarczy dobrać odpowiednią do estetyki, która panuje w sypialni, aby podkreślić charakter tego pomieszczenia i nadać mu nieco innego charakteru.

Możliwości aranżacyjne są naprawdę duże: szafki drewniane, z tworzywa sztucznego, metalu lub połączenia wszystkich tych materiałów. W zależności od osobistych gustów i preferencji.

Szafka nocna: czy można z niej korzystać poza przeznaczeniem?

Ależ oczywiście! Szafka nocna to, nie da się ukryć, również po prostu szafka nocna. Jeśli mamy już jedną lub dwie w sypialni, możemy ją przecież umieścić w przedpokoju lub salonie przy rozkładanej sofie. Jeśli pojawią się w naszym domu lub mieszkaniu goście i trzeba będzie ich gdzieś przenocować, taka szafka nocna będzie dla nich wielką pomocą podczas spania na kanapie. Tak czy inaczej: warto mieć szafkę nocną! To piękny mały mebel o wielkich możliwościach!