Sofa rozkładana – praktyczny mebel wypoczynkowy

sofy rozkładane

Odpoczywać można na różne sposoby. Jednym z nich jest wygodne leżakowanie na kanapie lub sofie. Sofy rozkładane to bardzo praktyczne meble, które są nie tylko bardzo użyteczne, ale mogą stanowić istotny element dekoracyjny pomieszczenia. Odpowiednia sofa może zupełnie odmienić wnętrze. Szeroki wybór dostępnych sof przemawia za dogodnym wyborem tej idealnej, która spełni oczekiwania pod każdym kątem.

Jakich rozmiarów sofa powinna znajdować się w salonie?

Salon lub pokój dzienny to na ogół największe pomieszczenie w całym domu. Dobór sofy powinien odbywać się przede wszystkim pod kątem posiadanego wolnego miejsca, a także jej przeznaczenia – to znaczy, ile osób jednocześnie może pomieścić na swoim siedzisku. Mniejsze salony powinny zostać zaopatrzone w stylowe sofy dwuosobowe – wtedy pełnią one funkcję wysoce estetyczną, dlatego warto zadbać o jej odpowiedni design. Dla większych pomieszczeń zaleca się sofy trzyosobowe albo większe – bardzo praktyczne w przypadku wieloosobowej rodziny lub dla osób, które cenią sobie komfort swoich często zapraszanych gości. Świetnym rozwiązaniem jest sofa rozkładana, która pozwoli na przyjęcie wygodniejszej pozycji lub też może posłużyć jako miejsce do spania. Należy jednak pamiętać, że na jej rozłożenie potrzeba więcej wolnego miejsca. Bardzo praktyczne są także eleganckie sofy narożne, które pomieszczą więcej osób i pomogą stworzyć coś na kształt zakątka relaksu.

sofy rozkładane

Sofa rozkładana – kiedy może się przydać?

Zwykła kanapa – nawet pięknie wyglądająca – może nie być wystarczająca, aby sprostać oczekiwaniom użytkowników. Praktyczniejszym rozwiązaniem okazuje się sofa rozkładana, dzięki której można uzyskać dodatkowe miejsca do spania. Sofa rozkładana świetnie sprawdzi się w:

  • sypialni,
  • salonie,
  • pokoju dziecięcym,
  • pokoju gościnnym.

Sofy rozkładane są komfortowe, posiadają różne systemy rozkładania, a także bardzo często – dodatkowe schowki na kołdry, poduszki i pościel. Idealnie spełniają się w roli alternatywy dla gości w pokoju gościnnym czy salonie. Chętnie wybierane są do pokojów dla dzieci i młodzieży – wieczorem stanowią miejsce do snu, a w dzień są doskonałe, aby usiąść z przyjaciółmi i skorzystać z wygodnego oparcia. Sofa rozkładana w salonie może stworzyć rewelacyjną przestrzeń do odpoczynku i relaksu, np. podczas oglądania filmu. Stylowe sofy rozkładane można znaleźć pod adresem www.sfmeble.pl.