Praktyczne lampy stojące – na podłogę, komodę czy parapet. Co wybrać?

Szukasz praktycznych i modnych lamp stojących do swojego domu? Dzisiaj w sklepach czeka mnóstwo stylowych modeli, które wpiszą się w każdą aranżację. Poznaj najmodniejsze lampy stojące – podłogowe i stołowe, które sprawdzą się również w Twoim domu!

Wnętrzarski hit – lampy podłogowe na trójnogu

Jednym z największych hitów w oświetleniu wnętrz już od dobrych kilku sezonów są lampy podłogowe na trójnogu. Te funkcjonalne, ale bardzo efektowne lampy stojące doskonale dopełniają aranżacje w nowoczesnym stylu.

Trójnóg, na którym osadzony jest klosz, może być wykonany z metalu, na przykład w kolorze białym, czarnym lub metalicznym, ale również dostępne są modele z podstawą z drewna litego. Klosz jest najczęściej prosty – ma kształt walca albo ściętego stożka. Wykonany z grubszego, usztywnianego materiału nie przepuszcza światła i delikatnie rozprasza je w pokoju.

Modne lampy do salonu stojące na trójnogu świetnie wyglądają ustawione przy fotelu lub sofie. Mogą także rozświetlić ciemny kąt w pokoju, by stworzyć w nim przytulną atmosferę.

Funkcjonalna lampa podłogowa w kształcie łuku

Z tą lampą można uzyskać modny efekt oświetlenia zwieszonego nad blatem stolika – bez konieczności kłopotliwego montażu. Lampa stojąca wyposażona w długie ramię wygięte w łuk to praktyczne rozwiązanie do pokoju dziennego. Abażur wykonany z lekkich materiałów zapobiega jej przewracaniu się.

Lampy podłogowe z łukowymi ramionami są doskonałym sposobem na oświetlenie stolika kawowego, gdy główna lampa daje zbyt mocne światło. Razem z nimi można uzyskać klimatyczny efekt.

Na klientów czeka wiele stylowych modeli, które można dopasować do aranżacji wnętrza, między innymi lampy stojace z abażurami imitującymi tkaniny oraz z metalicznymi kloszami w kolorze czarnym, złotym czy srebrnym.

Dekoracyjne oprawki stołowe na żarówki Edison

Jeżeli szukasz dekoracyjnej lampy stojącej na komodę, stół albo na parapet, zwróć uwagę na najnowszy trend – dekoracyjne oprawki stołowe przeznaczone do wkręcenia żarówek typu Edison.

To minimalistyczne lampy uzupełniające, które tworzą w domu nastrojowe oświetlenie. Nie mają abażurów, ponieważ składają się tylko z podstawy – na jej szczycie znajduje się gniazdo do wkręcenia żarówki. Żarówki Edisona z widocznymi w nich filamentami doskonale wpisują się w nowoczesne, loftowe wnętrza.