Lustro na wiele sposobów

lustro

Są takie elementy w urządzaniu wnętrz, o których nie wypada zapominać. Bez cienia zwątpienia można zaliczyć do nich lustro. Większość osób nie wyobraża sobie bez niego funkcjonowania i to nie z próżności, a dbałości o schludny wygląd oraz estetykę. Dlatego właśnie chociaż jedno lustro w domu jest podstawą kompletnego wyposażenia domu czy mieszkania.

Dekoruj w każdym stylu

Lustro przede wszystkim ma służyć celom praktycznym. Trudno wyobrazić sobie bez niego poranną toaletę. Zawsze też warto rzucić okiem przed wyjściem z domu, czy aby na pewno wygląda się tak, jakby się chciało. Oprócz tego oczywistego celu, dla którego ten element wyposażenia jest obowiązkowy istnieją jeszcze inne powody, aby go pokochać. Lustra mogą stać się doskonałym wypełnieniem wnętrz. Jako forma dekoracji zastąpią obrazy. Estetyka wykonania poszczególnych modeli mówi sama za siebie – lustro to także ozdoba. W zależności od wybranego, można dopasować je do każdego stylu wnętrzarskiego. Cechą definiującą charakter lustra jest przede wszystkim jego rama. Te cienkie, metalowe sprawdzą się w nowoczesnych, minimalistycznych pomieszczeniach, doskonale zaprezentują się na tle stylu loftowego oraz industrialnego. Natomiast ozdobione ornamentami, grube, drewniane ramy wpasują się do wnętrz klasycznych oraz glamour.

Lustrzana kreatywność

Lustro kojarzy się ponad wszystko z dwoma pomieszczeniami: przedpokojem oraz łazienką, ewentualnie garderobą. Jednak na ścieżkę popularności z wielkim sukcesem wkroczyły lustra przeznaczone do salonów. To właśnie tam na pierwszy plan wysuwa się ich dekoracyjny charakter. Z względu na to, że ich obecność pozwala na optyczne powiększanie wnętrz, sprawdzają się także w małych salonach. Dodatkowo rozprowadzając światło, rozjaśniają pomieszczenia. Oprócz tradycyjnych, prostych kształtów, z luster tworzy się swoistego rodzaju układanki. Poprzycinane fragmenty, przyklejane do ściany dają nieograniczone możliwości zabawy w projektowanie własnych, niepowtarzalnych kombinacji. Wyobraźnia nie ma granic.