Jakie wybrać meble do ogrodu?

meble ogrodowe

Przy wyborze mebli ogrodowych zawsze trzeba mieć na uwadze to, z jakich zostały one wykonane mebli. Nie trzeba ograniczać się wyłącznie do tych drewnianych czy z tworzywa sztucznego, bo możliwości jest zdecydowanie więcej. Coraz popularniejsze są meble rattanowe, z technorattanu, metalowe. Można też kupić wiklinowe lub w wersji łączącej różne materiały. Pora zastanowić się nad tym, na które rozwiązanie się ostatecznie zdecydować do swojego ogrodu, tarasu czy balkonu.

Z jakiego materiału wybrać meble ogrodowe?

Na walory użytkowe i estetyczne mebli ogrodowych wpływa w dużej mierze to, z jakich zostały one wykonane materiałów. Jeśli komuś zależy na trwałości, to powinien zainteresować się meblami metalowymi, które zostały dodatkowo wzmocnione warstwą antykorozyjną. Będzie to inwestycja na długie lata. Meble stalowe i żeliwne są niestety ciężkie, ale na ich korzyść przemawia solidność. Jeśli dom przypomina dworek lub ogród został zaprojektowany w stylu romantycznym, tego typu meble będą idealnym wyborem. Trzeba pamiętać o tym, że będą wyglądały dosyć surowo, dlatego nie sprawdzą się w każdym ogrodzie. Zdecydowanie lżejsze są meble aluminiowe, idealnie odnajdą się w nowoczesnych i minimalistycznych aranżacjach. Zaletą tego materiału jest niekorodowanie, lekkość, odporność na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Najczęściej są łączone z drewnem czy plastikiem.

meble ogrodowe

Meble ogrodowe z tworzywa sztucznego mają wiele zalet – są lekkie, łatwe do przenoszenia, tanie, powszechnie dostępne. Jeśli mają być też wytrzymałe, odporne na działanie promieniowania słonecznego i skrajnych temperatur, warto wybrać te wzbogacone o żywice. W przypadku mebli z tworzywa sztucznego można mówić o bardzo szerokim wachlarzu wyboru, bo dostępne są w różnych formach i kolorach. Ciekawą opcją będą też meble ogrodowe z rattanu i wikliny. Wyglądają bardzo naturalnie, do tego są trwałe i lekkie. Trzeba jednak uważać na to, aby nie miały bezpośredniego kontaktu z wodą. Tego typu meble mogą być jedynie polakierowane lub barwione – jeśli ktoś szuka czegoś bardziej kolorowego. Mogłoby się wydawać, że w ogrodzie nie sprawdzą się meble drewniane, ale jeśli zostaną dobrze zabezpieczone przed działaniem warunków atmosferycznych, mogą posłużyć użytkownikowi przez długi czas. Mniej trwałe gatunki drewna wymagają impregnacji, dlatego warto rozważyć zakup tych wykonanych z drewna egzotycznego. Już teraz zweryfikuj całą ofertę na https://www.sfmeble.pl/c/meble-ogrodowe.