Jaki stolik kawowy sprawdzi się w salonie?

stolik kawowy

Stolik kawowy nie jest niezbędnym elementem wyposażenia salonu, ale jak najbardziej warto uzupełnić nim aranżację wnętrza. Tym bardziej, że stanowi praktyczną dekorację, niezwykle przydatną i wygodną. Na jego blacie można położyć książkę, gazetę, piloty od sprzętów RTV, okulary, filiżankę kawy itd. Odpowiednio dobranym stolikiem można też przyozdobić umiejętnie wnętrze i nadać mu nowego charakteru.

Dobieranie odpowiedniego stolika kawowego do pokoju dziennego

Wybór stolika kawowego trzeba dobrze przemyśleć, szukać mebla funkcjonalnego, estetycznego, trwałego. Jest to istotny element aranżacji, uzupełnienie wyposażenia salonu. Obecnie można kupić stoliki kawowe wykonane z różnych materiałów, dzięki czemu dobranie ich do bieżącej lub pożądanej aranżacji nie stanowi większego problemu. Dużą popularnością cieszą się stoliki drewniane, które odnajdą się nie tylko w pomieszczeniach urządzanych w stylu tradycyjnym. Do nowoczesnych wnętrz idealnie nadają się stoliki szklane, z dekoracyjnym obramowaniem lub w połączeniu z metalową podstawą. Jeśli ktoś stawia na ekologię i minimalizm, może wybrać stolik kawowy wykonany z odzyskanych materiałów.

stolik kawowy

Stoliki kawowe są zwykle niewielkich rozmiarów, ale na rynku nie brakuje też takich zdecydowanie większych od tych standardowych modeli, przypominających niemalże ławę, taka oferta jest dostępna w sklepie sfmeble. Trzeba określić to, jakiego rozmiaru ma być stolik, w zależności od dostępnej w salonie przestrzeni i metrażu. Nie może być tak, że stolik będzie przeszkadzał i odbierał swobodę przejścia między innymi meblami. Wysokość stolika także ma znaczenie wpływa na komfort użytkowania. Zbyt niski stolik bez wątpienia nie zapewni wygody, jego używanie stanie się wręcz uciążliwe. Z kolei zbyt wysoki może stać się niepraktyczny, zasłaniać przykładowo ekran telewizora.

Pozostając jeszcze przy temacie optymalnych wymiarów stolika, trzeba mieć na uwadze również dobór właściwego kształtu. Proste formy to nie jedyne rozwiązanie, nie brakuje w sprzedaży stolików o bardziej finezyjnych formach, wręcz zadziwiających swoją unikalnością. Zasada jest tutaj taka, aby dobierać kształt mebla do wystroju wnętrza. Jeśli dominują w nim proste kształty i równe krawędzie, najlepszym wyborem będzie stoik w wydaniu klasycznym, prostokątny lub kwadratowy. Z kolei w salonach nowoczesnych i minimalistycznych wspaniale sprawdzą się stoliki okrągłe podłużnej figurze. Z bardziej odważnych rozwiązań wymienić można stolik w kształcie trójkąta czy zestaw dwóch stolików różniących się kształtem i wysokością.