Jaki mechanizm stolików kawowych rozkładanych jest warty uwagi?

stolik kawowy rozkładany

Osoby, które planują kupić nowy stolik kawowy rozkładany powinny zwrócić szczególną uwagę nie tylko na jego cenę i design, ale również na mechanizm rozkładania i składania. Niestety parametr ten jest bardzo często lekceważony, co oczywiście jest bardzo dużym błędem.

O czym należy pamiętać?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że to właśnie solidny mechanizm pozwala niski stolik kawowy bardzo szybko przekształcić w pełnowymiarowy stół. Z praktycznego punktu widzenia najlepszym wyborem są modele, w których to obsługa całego mechanizmu skupia się na uniesieniu podwójnego blatu stolika tylko jednym ruchem ręki. Przy wielu stolikach dodatkowo wysuwa się specjalna podpora, na którą należy oczywiście położyć dodatkowy blat.

Stoliki rozkładane z dzielonym blatem

stolik kawowy rozkładany

Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej stoliki kawowe rozkładane z dzielonym blatem, które rozsuwają się synchronicznie albo asynchronicznie. W tym pierwszym przypadku wystarczy oczywiście rozsunąć tylko jedną część blatu. Możliwe jest to do osiągnięcia dzięki specjalnej prowadnicy. Jeżeli chodzi o przeciwległą część blatu, to rozsuwa się ona automatycznie. Dostawki w stołach rozkładanych synchronicznych chowa się w oskrzyni. W mechanizmie asynchronicznym poszczególne prowadnice działają niezależnie względem siebie. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że każdą część blatu należy rozsunąć oddzielnie. Dzięki tego typu rozwiązaniu można zastosować kilka różnych dostawek, dlatego też stolik kawowy rozkładany posiadać będzie zawsze blat o odpowiedniej długości. Sprawdź https://www.sfmeble.pl/c/lawy-i-stoliki-kawowe-rozkladane-do-salonu.

Stoliki kawowe rozkładane z pełnym blatem

Dla wielu osób zdecydowanie lepszym rozwiązaniem może okazać się stolik kawowy rozkładany z pełnym blatem, który posiada lity blat. Jeżeli chodzi o dodatkowe wkładki i dostawki, to można je zamontować na wiele różnych sposobów. Największym zainteresowaniem cieszą się obecnie dostawki mocowane za pomocą specjalnych wsporników drewnianych, które montuje się bezpośrednio na brzegach stołu. Wkładki mogą być także chowane w szufladach, które znajdują się na końcach stołu. Wielu producentów oferuje także stoliki kawowe rozkładane w których to cały blat może zostać przesunięty w jedną stronę. Na jednym końcu stołu znajduje się odsłonięta oskrzynia, z której w razie potrzeby można szybko wyjąć określoną wielkość dostawki.