Jak dopasować komodę do wnętrza?

komody

Obecnie można liczyć na szeroki wachlarz wyboru w salonach meblowych, regularnie pojawiają się nowe modele, przez co można znaleźć dla siebie coś ciekawego nawet w przypadku mebli katalogowych.

Jeszcze większe możliwości daje opcja zaprojektowania ich zgodnie ze swoimi indywidualnymi potrzebami, preferencjami i oczekiwaniami. Wiąże się to jednak z niemałymi kosztami i zajmuje zdecydowanie więcej czasu niż zakup gotowych mebli ze sklepu. W każdym domu przyda się co najmniej jednak komoda, czyli uniwersalny mebel nie tylko do salonu czy sypialni. Wybór jest tak ogromny, że wręcz trudno zdecydować się na konkretny model.

Komoda w różnych wydaniach – na które się zdecydować?

Komody wykonane z litego drewna są coraz bardziej wypierane przez te z płyt wiórowych i MDF. Ze względu na przystępną cenę zaczynają dominować meble ze sklejki, które nie muszą wiązać się z gorszą jakością i mniejszą trwałością. Nie ma bardziej praktycznego mebla do przechowywania niż komoda, która sprawdzi się w każdym wnętrzu, niezależnie od jego przeznaczenia czy wystroju. Może mieć szuflady, szafki lub oba rozwiązania. W przypadku mniejszych rzeczy najlepszym wyborem będzie komoda z wieloma szufladami, co pozwoli wszystko posegregować i utrzymać w porządku, zmniejszając ryzyko zgubienia drobiazgów. Do salonu, sypialni czy pokoju dziecięcego warto wybrać większy mebel z pojemnymi szafkami. Można też zdecydować się na model z szufladami pośrodku i szafkami po bokach. Zastosowanie komód jest szerokie, nie służą wyłącznie do przechowywania, ale też jako stoliki pod sprzęt RTV. Na ich blacie można umieścić różne dekoracje typu doniczka z roślinami, ramki ze zdjęciami, świece zapachowe, różne figurki itd.

komody

Obecnie komody dostępne są w przeróżnych wariantach stylistycznych, dzięki czemu można je z łatwością dopasować do aranżacji wnętrza. Inne meble sprawdza się w przypadku stylu klasycznego, tradycyjnego, nowoczesnego, minimalistycznego, skandynawskiego, japońskiego, romantycznego, glamour, vintage, loftowego, industrialnego czy retro. Poszczególne modele komód różnią się pod wieloma względami – kolorystyką, wzornictwem, wymiarami, dodatkami, wyposażeniem. Można zdecydować się na modułowe meble z szufladami i szafkami, co pozwoli na ich późniejszą rozbudowę o kolejne segmenty, gdy pojawi się taka potrzeba w przyszłości. Zaletą komód modułowych jest możliwość ustawienia ich w dowolnej konfiguracji, zgodnie ze zmieniającymi się potrzebami i preferencjami. Są estetyczne, oryginalne, funkcjonalne.