Godny polecenia fotel ogrodowy, czyli jaki?

fotele ogrodowe

Przy stole ogrodowym przydadzą się krzesła, ale nie zapewnią one takiego komfortu użytkowania jak fotele. Warto wyposażyć się w co najmniej jeden, który zagwarantuje wygodę i posłuży przez wiele lat. Oferta mebli ogrodowych jest bogata i zróżnicowana, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Warto jednak poświęcić trochę czasu, nie kupować fotela ogrodowego pod wpływem chwil, kierując się wyłącznie wyglądem czy ceną.

Jak wybrać fotel ogrodowy?

Fotele ogrodowe mogą być wykonane z różnych materiałów – drewna, wikliny, technorattanu, rattanu, metalu czy nawet tworzywa sztucznego. Obecnie można liczyć na szeroki wachlarz wyboru w przypadku tego typu mebli. Kluczem do sukcesu będzie określenie swoich potrzeb i preferencji, a następnie dobranie odpowiedniego fotela ogrodowego, który spełni oczekiwania użytkownika. Częstym wyborem są fotele wykonane z drewna, które pięknie prezentują się w zestawieniu z zielenią. W ich przypadku można mówić o uniwersalności, solidności, wygodzie. Są w pełni bezpieczne, naturalne, nie powodują alergii, można je poddawać wielokrotnej renowacji. Istotne jest to, aby fotel drewniany był odpowiednio zaimpregnowany, w przeciwnym razie nie będzie odporny na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych w postaci wody czy promieniowania słonecznego. Istotne jest regularne czyszczenie mebla, aby zapobiec pojawieniu się na nim plam. Bardziej trwałe, wytrzymałe i odporne na czynniki zewnętrzne będą meble wykonane z drewna egzotycznego aniżeli krajowego. Trzeba jednak liczyć się ze zdecydowanie wyższą ceną zakupu.

fotele ogrodowe

Coraz popularniejsze są fotele ogrodowe z technorattanu, który stanowi alternatywę dla rattanu i wikliny. Cechuje się zdecydowanie większą trwałością, wytrzymałością, odpornością na niekorzystne czynniki zewnętrzne. Nie trzeba nawet martwić się o blaknięcie pod wpływem promieniowania słonecznego ani problematycznym czyszczeniem. Można liczyć na dużą wygodę, ciekawe walory estetyczne. Fotele z plecionki prezentują się przepięknie w ogrodzie, zapewniają wysoki komfort użytkowania, dostępne są w wersji naturalnej lub barwionej. Niestety kiepsko znoszą wilgoć i intensywne promienie Słońca. Niebanalnym rozwiązaniem będzie fotel ogrodowy z drewna bambusowego – ekologiczny, lekki, solidny, nie nasiąka wodą. Fotele wykonane z plastiku są bardzo tanie, odporne na wilgoć i zmienne warunki pogodowe. W ich przypadku bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na jakość użytego tworzywa.