Czym się kierować, kiedy wybieramy szafy do sypialni?

szafy do sypialni

Chociaż najistotniejszym elementem umeblowania z pewnością jest łóżko, to nie można zapominać o szafie. Ciężko precyzyjnie odpowiedzieć, jaka szafa do sypialni będzie najdoskonalsza, ponieważ zależy to od wielu elementów. Oczywiście natomiast należy dobrać ją z równą uwagą co łóżko. Możliwe, iż będzie służyć nam nie jedynie do trzymania odzieży, jednak również pościeli także wielu pozostałych przedmiotów. Więc, jak dobrać właściwe szafy do sypialni?

Szafy sypialniane z lustrem

Szafy do sypialni właściwie zawsze zaopatrzone są w lusterka. Czasem znajdują się one wewnątrz nich, natomiast częściej – na ich pokrywie. To niewątpliwie niezwykle funkcjonalne wyjście – w końcu dzięki dużemu lustru z łatwością można zobaczyć, czy dobrane poprzez nas spodnie na pewno pasują do konkretnej koszuli. Taki rodzaj szafy należałoby dobrać natomiast również z pozostałych względów – szczególnie jeżeli nasza sypialnia nie należy do największych. Lustro przyczyni się, ponieważ do wizualnego rozszerzenia powierzchni.

Rozmiary szafy do sypialni

Przyjmuje się, iż do przechowania ubrań dla jednej osoby potrzeba szafy o rozmiarach 140×200 cm. Jeżeli nie jesteś miłośnikiem odzieży, taki mebel powinien starczyć. Jeśli natomiast masz u siebie mnóstwo ubrań, to należałoby zdecydować się na trochę większy rodzaj. Podobnie dla dwóch osób odpowiednio zainwestować w szafę 180×210 cm, natomiast jeśli masz odpowiednio wiele miejsca – choćby a większą. Niewątpliwie należy odpowiednio zweryfikować możliwości użytkowe. W sklepie sfmeble.pl znajdziesz szafy do sypialni o różnych rozmiarach.

szafy do sypialni

Szafa wolnostojąca

Wolnostojąca szafa w sypialni to wyjście, jakie należałoby przemyśleć zwłaszcza wówczas, jak nie ogranicza was bardzo ilość wolnego miejsca. Klasyczne szafy są niezwykle funkcjonalne, natomiast przy tym również mobilne, ponieważ zapewniają szansę zmiany ustawienia w każdym czasie. Takie modele niezwykle wielokrotnie oferowane są w zestawach z pozostałymi elementami (np. komodami oraz szafkami nocnymi), jednak można je również kupować oddzielnie. Spotkacie pośród nich zarówno tradycyjne szafy do sypialni 1,2 oraz 3-drzwiowe, szafy rozsuwane, jak również szafy z lustrami.